Przewodnik po rodzajach folii reklamowej i jej zastosowaniach

gru 6, 2020 przez

Przewodnik po rodzajach folii reklamowej i jej zastosowaniach

Folie reklamowe to niezbędny element w branży reklamowej. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, począwszy od reklam zewnętrznych po wewnętrzne – od ulotek po wizytówki. Dzięki nim można wyróżnić swoją firmę i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. W tym artykule przedstawimy przewodnik po rodzajach folii reklamowej i jej zastosowaniach.

Rodzaje folii reklamowej

  1. Folia samoprzylepna – najczęściej stosowana w reklamie zewnętrznej, do produkcji banerów, tablic reklamowych i szyldów. Dzięki swojej wytrzymałości i odporności na warunki atmosferyczne jest niezastąpiona w tych zastosowaniach.

  2. Folia perforowana – stosowana najczęściej na oknach, ścianach budynków i samochodach. Jej specjalna struktura pozwala na umieszczanie na niej druku będącego wizualną reklamą, a jednocześnie nie przesłania całkowicie światła i widoku. Dzięki temu można skutecznie wykorzystać bezpośrednio powierzchnie okien i ścian, redukując koszty produkcji banerów reklamowych.

  3. Folia magnetyczna – to rodzaj folii reklamowej, który znajduje zastosowanie w reklamie pojazdów, produktów lub usług. Folia ta jest dostosowana do klejenia na metalowych powierzchniach. Jej główną zaletą jest szybkie i łatwe demontaż oraz brak pozostawiania śladów po klejeniu.

Zastosowania folii reklamowej

  1. Reklama zewnętrzna – Najczęściej niezbędna do identyfikacji firmy w przestrzeni miejskiej. Do takiej reklamy wykorzystuje się zazwyczaj dość grube folie, które są nadzwyczaj wytrzymałe i odporne na warunki klimatyczne. Wyróżniają się dobrą jakością druku i umiejętnością wyświetlania intensywnych kolorów.

  2. Reklama wewnętrzna – do produkcji druków wewnętrznych na dodatkowej powierzchni, jakimi są np.: ściany w biurach, halach sklepowych i galeriach handlowych. W tym celu stosuje się najczęściej bardzo cienkie folie o nadzwyczajnej jakości drukowania.

  3. Reklama na pojazdach – Do takich eksponatów, jakim są auta, busy, ciężarówki czy tramwaje, doskonale sprawdza się folia magnetyczna. Dzięki niej odbiorcy będą mieli okazję na zarejestrowanie nazwy firmy lub specjalnych ofert, które oferuje dana firma. Jest to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie reklamowe, które pozwala na szybkie i tanie umieszczenie na powierzchni pojazdu reklamy.

Wniosek
Folie reklamowe to narzędzia, które umożliwiają skuteczną i efektywną reklamę firmy i produktów. W zależności od zastosowania, wybieramy odpowiedni rodzaj folii, który spełni nasze oczekiwania. Warto zwrócić uwagę na między innymi na jakość druku oraz trwałość i łatwość montażu. Dzięki foliom reklamowym, mamy możliwość zaprezentowania naszej firmy, i skuteczniej przyciągnięcia uwagę klientów, generując przy tym większe zyski.

Podobne

Tagi