Jakie jest zastosowanie komputerów w edukacji?

cze 24, 2018 przez

Jakie jest zastosowanie komputerów w edukacji?

Komputery mają wiele zastosowań – z tym twierdzeniem zgodzi się zapewne każdy. Są wykorzystywane w handlu, w wielu przedsiębiorstwach, w medycynie, nauce czy w życiu codziennym. W każdej branży pełnią nieco inne funkcje, choć ich naczelnym zadaniem jest przede wszystkim gromadzenie i przetwarzanie informacji, dzięki czemu procesy obliczeniowe prowadzone są o wiele szybciej. Jak komputery pomagają w edukacji?

Jakie jest zastosowanie komputerów w edukacji?

Rola komputerów w edukacji jest ogromna. Dzięki nim i dzięki internetowi, człowiek zyskał praktycznie nieograniczony dostęp do informacji. Kiedyś, aby czegoś się dowiedzieć, trzeba było studiować encyklopedię. Dziś wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarkę internetową i po kilku sekundach otrzyma się pełną listę wyników. Każdy może na własną rękę rozwijać się w dziedzinie, która go interesuje. Można nawiązywać kontakt ze specjalistami z całego świata. Dzięki komputerom edukacja stała się tak prosta, jak nigdy wcześniej.

Zalety nauki przez komputer

Są miejsca na świecie, w którym na ogromnym obszarze nie ma szkół. Tak jest na przykład w niektórych miejscach w Skandynawii, gdzie rozwinęła się edukacja zdalna. Sporo kursów i na rodzimym rynku jest organizowanych także wyłącznie przez internet. Na takich kursach można dowiedzieć się na przykład jak obsługiwać popularne programy internetowe czy też w sposób zdalny można uczyć się języków obcych. I to wszystko bez konieczności opuszczania domowego zacisza. Gdyby nie komputery, edukacja zdalnie nie byłaby możliwa.

 

Podobne

Tagi