Najnowsze technologie w dziedzinie personalizacji materiałów reklamowych

lis 19, 2021 przez

Najnowsze technologie w dziedzinie personalizacji materiałów reklamowych

Współcześnie, wraz ze wzrostem konkurencyjności na rynku reklamowym, coraz ważniejsze staje się personalizowanie ofert i materiałów reklamowych. Do niedawna była to funkcja dostępna tylko dla dużych firm, jednakże dynamiczny rozwój technologiczny pozwala na indywidualizację ofert także dla mniejszych przedsiębiorstw. Poniżej prezentujemy najnowsze technologie, które pomagają w personalizacji materiałów reklamowych.

  1. Analiza danych i uczenie maszynowe

Personalizacja materiałów reklamowych zaczyna się od zebrania informacji o kliencie. Istotne będą więc dane takie jak: wiek, płeć, zainteresowania czy historia zakupów. W tym celu najnowsze technologie wykorzystują analizę danych oraz uczenie maszynowe. Dzięki temu zbieranie i przetwarzanie informacji w czasie rzeczywistym jest możliwe i przystępne dla każdej firmy.

  1. Personalizowane treści na stronie internetowej

Personalizacja strony internetowej jest ważna, gdyż stanowi ona punkt kontaktu klienta z firmą. Aby ułatwić kierowanie informacji i produktów dopasowanych do potrzeb użytkownika, rozwijane są narzędzia pozwalające na dostosowywanie treści w czasie rzeczywistym. Dzięki temu użytkownik, otwierając stronę internetową, widzi wyłącznie treści dla niego istotne. W zależności od cech demograficznych oraz zachowań dotychczasowych użytkowników, treści na stronie internetowej mogą zmienić się w czasie rzeczywistym.

  1. Kreatywność w personalizowanych materiałach reklamowych

Personalizacja sama w sobie nie jest wystarczająca, kluczem do sukcesu jest dodanie do tego elementu kreatywności. Obecnie w marketingu personalizowanym trendem są tzw. mikronarracje, czyli krótkie historie opowiadane w formie kampanii. Wyzwanie polega na tym, aby stworzyć mikronarrację dopasowaną do zainteresowań adresata, która sprawi, że zwróci on uwagę na przekaz reklamowy.

  1. Wyszukiwarki personalizowane w oparciu o dane użytkownika

Świetnym narzędziem do personalizacji ofert są też wyszukiwarki. Wyszukiwarki personalizowane, takie jak Google czy Bing, korzystają z danych, takich jak historii wyszukiwań czy lokalizacji, aby dostarczyć użytkownikowi odpowiednie wyniki. Opcja ta stała się obecnie niemalże standardem i coraz trudniej znaleźć serwis internetowy, który nie korzysta z korzyści, jakie niesie ze sobą personalizacja wyszukiwarki.

  1. Personalizowane reklamy w aplikacjach mobilnych

Aplikacje mobilne to bardzo ważny element dzisiejszej rzeczywistości. Reklamy w aplikacjach to skuteczna forma promocji, jednakże nie wszystkie są skuteczne. Coraz większą popularnością cieszą się reklamy, które są dopasowane do używanej aplikacji lub stanu emocjonalnego użytkownika. Często jest to na przykład przyjazna i humorystyczna reklama, która w połączeniu z dopasowaniem do aktualnego kontekstu może być skutecznym przekazem reklamowym.

Podsumowując, rozwój technologii pozwala personalizować treści i oferty na każdym etapie kontaktu klienta z firmą. Dzięki usługom reklamowym personalizacja stała się dostępna dla każdej firmy, bez względu na jej wielkość i przynależne branże. Dlatego warto śledzić nowości technologiczne, które dostarczą przedsiębiorcom narzędzi do swobodnej analizy danych i efektywną kampanię marketingową.

Podobne

Tagi