Najnowsze trendy w projektowaniu grafik na aplikacje mobilne

mar 28, 2022 przez

Najnowsze trendy w projektowaniu grafik na aplikacje mobilne

Współczesne aplikacje mobilne to niemal stały element naszego życia. Aby spełniały one swoje zadanie i były przyjazne dla użytkowników, ważny jest nie tylko ich funkcjonalny i techniczny aspekt, ale również wygląd i wrażenia wizualne, jakie pozostawiają. Inwestycja w projektowanie grafik na aplikacje mobilne może okazać się kluczowa w przyciąganiu użytkowników i zwiększaniu liczby pobrań, dlatego warto poznać najnowsze trendy w tym zakresie.

 1. Minimalizm i prostota
  Projektowanie aplikacji mobilnych coraz częściej opiera się na zasadzie “mniej znaczy więcej”. Minimalistyczne, proste wzornictwo graficzne z jednoczesnym skupieniem na funkcjonalności jest coraz bardziej popularne. W tym kontekście pojawia się wiele inspiracji stylem “flat design”, charakteryzującym się płaską, dwuwymiarową grafiką o wyraźnym konturze.

 2. Dynamiczne animacje
  Wyzwaniem dla projektantów mobilnych jest to, jak łączyć prostotę z atrakcyjnym wyglądem. Jednym z rozwiązań są dynamiczne animacje, które dodają aplikacji energii i żywotności. Chodzi tutaj o umiarkowane wykorzystanie efektów animacji, takich jak “hamburger menu”, przesuwające się tła czy subtelne zmiany w ikonach.

 3. Jasne kolory i ostre kontrasty
  Kolor pełni ważną rolę w mobilnym projektowaniu graficznym, wpływając na postrzeganie aplikacji przez użytkowników. W ostatnim czasie światło dzienne zobaczyły jasne, soczyste kolory, które pozwalają użytkownikom bardziej angażować się w obsługę aplikacji. Wzrost popularności zyskują też ostre kontrasty i kontury, które dodają aplikacji dynamiki.

 4. Użytkowanie płaskich ikon z cieniami
  O ile jeszcze kilka lat temu modne były ciężkie, ażurowe ikony, o tyle obecnie stylizacja z jednoczesnym zachowaniem minimalizmu jest na topie. To właśnie dlatego coraz częściej projektanci sięgają po płaskie ikony z cieniowaniem, które dodają aplikacji głębi i trójwymiarowości.

 5. Niespodziewane połączenia kolorów i form
  Oryginalność jest kluczem do przyciągania uwagi i zwracania uwagi użytkowników. Dlatego coraz częściej projektanci odważnie łączą kolory i formy, które pozornie nie pasują do siebie, ale tworzą interesujące kompozycje. Ważne jednak, aby to połączenie nie było zbyt chaotyczne, ale przemyślane i zgodne z koncepcją danej aplikacji.

Podsumowując, trendami w projektowaniu grafik na aplikacje mobilne są minimalizm i prostota, dynamiczne animacje, jasne kolory i ostre kontrasty, płaskie ikony z cieniowaniem oraz niespodziewane połączenia kolorów i form. Dążenie do harmonijnego związania wyglądu i funkcjonalności jest kluczem do sukcesu w dzisiejszym konkurencyjnym rynku mobilnym.

Podobne

Tagi