Gdzie wybrać się na weekend z Krakowa – najlepsze miejsca na krótką escapadę

lip 24, 2021 przez

Gdzie wybrać się na weekend z Krakowa – najlepsze miejsca na krótką escapadę

Krótkie wakacje są idealnym sposobem na wypoczynek od codzienności. Właśnie dlatego warto wybrać się na przynajmniej jedną krótką escapadę w roku. Kraków jest doskonałym punktem wyjścia do wielu ciekawych miejsc. Oto kilka pomysłów, gdzie można spędzić weekend z Krakowa.

Poznaj królową polskiego morza – Sopot

Sopot to idealna lokalizacja dla tych, którzy szukają pięknych plaż i nadmorskiego zdrowia. W ciągu 6 godzin, możemy dotrzeć nad morze, gdzie czeka nas wiele atrakcji. Miłośnicy sportów wodnych mają do wyboru windsurfing, kitesurfing czy wakeboarding. Spacerując po promenadzie w Sopocie, możemy zobaczyć piękne kamienice, które zachwycają swoimi pięknie zdobionymi elewacjami. Warto odwiedzić również słynną molo.

Odkryj zielone płuca Polski – Bieszczady

Bieszczady to raj dla miłośników przyrody. Dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta i wypocząć w spokoju otoczenia natury. W Bieszczadach czeka nas wiele ciekawych miejsc do poznania. Latem warto wybrać się na wyprawę w góry, gdzie czeka nas wiele wspaniałych widoków. Gdy pragniemy odpocząć i złapać powietrza, będziemy mieli okazję do obcowania z naturą.

Ciesz się pięknem historycznej Warszawy

Warszawa to miasto pełne kontrastów. Słynie z pięknych zabytków i ciekawych atrakcji turystycznych. Warto wybrać się na spacer po Starym Mieście, które jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy tam wiele pięknych budynków, między innymi Katedrę św. Jana Chrzciciela czy Pałac Kultury i Nauki. Miłośnicy muzeów będą mieli do wyboru: Muzeum Narodowe, Muzeum Fryderyka Chopina czy Muzeum historii warszawskiej dzielnicy Praga.

Zwiedzaj historyczne Kraków

Kraków to miasto, które ma bardzo bogatą historię. Z tego powodu warto wybrać się na krótki wypad do stolicy Małopolski i zwiedzić najważniejsze atrakcje turystyczne Krakowa. W Krakowie warto zobaczyć Wawel, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Kazimierz czy Wielicką Salinę.

Relaksuj się w Ustroniu

Ustroń to niewielka miejscowość w Beskidach Śląskich, gdzie w ciszy i spokoju możemy spędzić relaksujący weekend. W Ustroniu czeka na nas wiele atrakcji, które zadowolą każdego miłośnika przyrody i spokoju. Warto wybrać się na wędrówkę do malowniczych Dolin czy zwiedzić Park Linowy “Mountain Park”.

Wszystkie wymienione wyżej miejsca udowadniają, że w Kraju wyprawa weekendowa jest bardzo popularna. Dzięki temu mamy wiele opcji na krótki czasowy wypad, który pozwoli nam na wypoczynek i oderwanie się od codziennych obowiązków.

Podobne

Tagi